Judaši s Lastova
Autor: Tina Gobov Dražinić, 5. 5. 2014.

Početkom ove godine, u mjesecu siječnju, JK Pujanke je osnovao judo sekciju u našoj školi koju vodi trenerica Martina Bašić Ivčević. Već nekoliko mjeseci kasnije lastovski judaši uputili su se u Split na tradiocionalni kup Sv. Duje.  Na svoj prvi nastup stiglo je 28 dječaka i djevojčica. Isplatilo se dvije noći spavati u vrećama u atomskom skloništu kluba Pujanke jer su se naši judaši vratili kući s ukupno 21 medaljom, šest zlatnih i srebrnih, te devet brončanih.

Klikom na "opširnije" pročitajte više.

Trenerica Martina ovako je napisala na već popularnoj Facebook stranici Judo kluba Pujanke – škola Lastovo.

„Prije svega, htjela bih se zahvaliti roditeljima djece s Pujanki koji su nas bodrili, prihvatili, dočekali nas, vozili na natjecanja, inzistirali da preuzmemo pehar te na kraju i otpratili na putu kući uz topli osjećaj dobrodošlice i prihvaćanja. Nije bilo lako s nama trideset. Veliko vam hvala od srca na srdačnom gostoprimstvu.

Hvala i Nikoli i i Marinu, našim splitskim trenerima, koji su odmah našu djecu uklopili s ostalom djecom, zagrijavali ih i bili uz njih i mene kad god je to trebalo.

I Štribi na slikavanju.

A sad, da se i to zapiše jer je ovo ipak na kraju krajeva povijesno natjecanje za otok Lastovo.

Naša djeca mogu služiti nama na čast. Ja, kao trenerica, izuzetno sam ponosna, ne samo njihovom srčanošću, već i ponašanjem na i van tatamija. A postignute rezultate koje ću sada nabrojati, osobno ne razlikujem po vrijednosti. Neki su imali teži, neki lakši prolaz, ali svaki od navedenih rezultata, jednako su vrijedni. I da, neki su duplirali medalje.

Sandro Škratulja, Antonio Barbić, Kristo Jurica i Ivan Šarić, imali su malo teže kategorije, no izašli su hrabro i okušali su se, stekli su novo iskustvo.

Matilda Trojković, Antonia Barbić i Ivan Lešić osvojili su peto mjesto.

Ostali su osvojili sljedeće medalje:

Stefi Lešić , Lena Lešić, Marijeta Medini, Lucija Vodanović, Lucija Glumac i Stjepan Simić - 1. mjesto.

Antea Nikolić, Maria Frlan, Anđela Pinjuh , Paola Frlan, Marija Trojković, Lucija Glumac, Marijeta Medini i Šime Katić - 2. mjesto.

Nevena Žarković, Manuela Ivelja, Mihael Frlan, Gabriella Barbić, Lara Lešić, Karolina Trojković, Stjepan Simić, Leonardo Katić, Andrej Lešić, Marija Trojković i Frano Simić - 3 mjesto.“

Što na kraju poručiti - Naprijed lastovski judaši.